בניית תוכנית עסקית אחרי השנתיים הראשונות של העסק

משקלה של תוכנית עסקית הוא איננו קטן, גם כאשר הוא נעשה כשנתיים לאחר הקמת העסק, בין אם העסק הינו דינמי במשך כשנתיים או שלוש והוא איננו מתנהל עם תוכנית. שילוב תוכנית עסקית יכול להעניק תחושת יציבות ובהירות גם לטווח הרחוק וגם לטווח הקצר, אך מלבד כל אלו גם הבנה עמוקה יותר בין התהליכים שהעסק עובר ובין התהליכים אותם עובר השוק. כך או כך תוכנית עסקית אמורה לעשות סדר בין חלומות היזמים אל בין המספרים והתחייבויות השונות שיש לעמוד בהן, לכן מומלץ להכיר את השלבים בניית תוכנית עסקית גם אחרי שנתיים של פעילות מבורכת.

תקצר מנהלים וסקירה של שוק

בכדי שכל סרט או הצגה יוכלו להצליח, עליהם להיות מועברים בצורה כזו או אחרת בצורה מתומצתת, הסיבה לכך היא יכולת להעביר את הרעיון בצורה הכי מזוקקת ועניינית בפני חברות ההפקה השונות. בכל מה שקשור לבעל עסק, הדבר דומה מאוד ויהיה עליו להציג את הרעיון למשקיעים פוטנציאליים, לפקידים הבנקים במקרה שירצה לבקש הלוואה אך החשוב מכולם בכדי להתנהל. עסק אמור לדעת מה הם נקודות היסוד והעקרונות שלו, עליהם אמורים להיות חתומים המנהלים או בעלי העסק ולנווט את פני העסק אל כיוונם.
ובכל הקשור לסקירת השוק של המוצר, על היזם או בעל החברה להכיר זאת גם בתוכנית העסקית גם לאחר שנתיים. שכן הכרה וידיעה של השוק בו פועל העסק או המוצר הינה הכרחית, כך תוכל החברה להתאים עצמה או במה ניתן לשפר את המוצר אל מול מתחריו.

מיתוג ועמידה כלכלית

גם לאחר שנתיים של עבודה המוצר או החברה מצליחים לייצר לעצמם "שם" בשוק, המיתוג הינו דבר מאוד חשוב מכיוון שהוא מגדיר בצורה מתומצתת בדיוק כמו בתקציר מנהלים את מהותו של המוצר. אך בשונה מתקציר המנהלים אותו אפשר להציג ולענות על שאלות, כאשר מדובר במוצר עם מיתוג הוא צריך להיות קצר קולע ואמין. לכן מומלץ להכיר את המיתוג של החברה או המוצר גם בהכנה של תוכנית עסקית שנתיים לאחר הקמת העסק.