למה צריך איטום ביטומני?

אזורים רבים בבית שלנו עלולים להפוך לנקודת תורפה, בין אם בשל חשיפה מרובה אל השמש ובין אם בעבור כמות גדולה של משקעים. אזורים אלו יכולים להיות הגג שלנו, חדרים שונים עם חשיפה מרובה לשמש וכמובן על כל סוגי הרעפים הגגות. בעבור חדרים או בלאי צינורות המאיים על אחד הקירות, ישנם לא מעט חומרים איטום שיוכלו לעזור כחלק מפתרון הבעיה או כפתרון בפני עצמו. עם זאת כאשר מדובר בהכנת הגג שלנו אל החורף מומלץ לבחור בעבודת איטום מתאימה כמו איטום ביטומני. איטום זה נכלל בין מספר אפשרויות איטום לגגות, יחד עם זאת גם ליעיל במיוחד במניעת דליפות וקירור הבית.

למה צריך איטום ביטומני?

כמו שציינו מעל איטום ביטומני נחשב לבין הפתרונות המעולים במניעה של דליפות וקירור הבית, עם זאת מתיחת יריעות צפופות וחזקות יעיל גם בעבור גגות שנעשה בהם איטום על ידי זפת או כל חומר אקרילי אחר ומתאפשרות בפריסה רחבה על מגוון רחב של גגות. פריסת היריעות מתבצעת בנקודות שונות על הגג ובכך פריסת היריעות נעשית רחבה, כך היריעות מצליחות לעמוד באופן יעיל גם מול נזקי החורף והקיץ או בפני חבלות ומכות שונות. יתרון נוסף ובעבור מרבית בעלי הנכסים גם חיוני מאוד הוא שאין כל צורך בתחזוקה של היריעות הללו, כך שנוכל להנות מגג אטום וראש שקט למשך תקופה ארוכה ללא כל חשש לתחזוקה נכונה או לקויה.

כיצד להכין את הגג לאיטום ופתרונות נוספים? כמובן שבעבור איטום הגג שלנו קיימים עוד מספר אפשרויות, החל מזיפות הגג ושימוש של יריעות ביטומניות ועד אל חומרים אקריליים שונים בין אם בהתזה ובין אם במריחה. כך או כך בכדי להפוך את האיטום ליעיל ולהנות ממנו לאורך זמן, חשוב לוודא כי הגג שלנו אכן נקי ומזמין לעשות זאת. על כן מומלץ גם לפנות את המרזבים, לוודא תקינות של רעפים אם קיימים וכמובן לוודא כי הגג אכן תקין וניתן לעבוד עליו בבטחה. בבחירה של סוג האיטום מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע מנוסה, שיחד עימו נוכל לבחור את האיטום המתאים ביותר עבור הגג שלנו.