מאפים מפנקים ומלוחים

כאשר מדובר במאפים מלוחים ככל הנראה שרובנו הגדול נמס על ידם, החל ממאפי הבורקס המשתלבים היטב עם הקפה בבוקר או בביס ראשון מעל השקית ועד אל לביבות הקוטג' וזיתים שמצליחות לעורר כל בוקר ליום מוצלח יותר. מרבית המאפים המלוחים והמפנקים שנוכל להנות מהם קלים ופשוטים להכנה, הרבה יותר מאשר מרביתנו נוהגים לחשוב, כל שנצטרך הוא מעט סבלנות, כמה מצרכים ונוכל למצוא את הפינוק המלוח הטעים והקל להכנה ביותר עבורנו.

המתכונים הקלים והטעימים

אם הזכרנו מאפים קלים וטעימים להכנה ככל הנראה שהתכוונו אל לביבות קוטג' וזיתים, הנחשבות למהירות וקלילות. בעבור 12 מנות נצטרך כ250 גרם של קוטג, 35 גרם של קמח או קונפלור, כעשרה זיתים וביצה אחת. את כל אלו נשים בקרעה ונערבב עד אל קבלת מרקם אחיד, כשאל מחבת עם מעט שמן נוסיף כף מהבלילה בכל פעם. עם קבלת צבע זהוב משני הצדדים נוציא את הלביבות ולהוסיף ירקות קצוצים או סלט בצד. עוגיות לא פחות טעימות ונוחות עם הקפה אלו עוגיות עבדי, הדורשות 140 קמח, חצי כפית מלח, 60 מ"ל שמן, 60 מ"ל מים, כפית אפיה ושלושים גרם שומשום. את כל המרכיבים מערבבים בגף היד עד קבלת בצק שמוני ואחיד, אותו מעבירים למשטח ומחלקים לארבעה חלקים עד קבלת רצועה ארוכה. כל רצועה חותכים לרצועות קטנות בין 8-10 ס"מ ומניחים על תבנית נייר, כשלבסוף מחממים בין 20 עד 25 דקות ומקבלים עוגיות זהובות וטעימות.

מאפה מפנק לכל יום

בין אם אנו מחזיקים בהיסטוריה מפוארת מול התנור ובין אם לא, נוכל לשדרג את מנת הסביח בצורה מופלאה ומהירה. לשם כך נצטרך קילו וחצי של בצק עלים קפוא, חמש מאות גרם גבינה צהובה, חמש מאות גרם גבינה לבנה, 2 חלמונים, חצי כפית מלח דק, ביצה וחופן שומשום. את הבצק פורסים לאחר הכנת המלית, חותכים אותו לריבועים של 20 על 20 ס"מ ומניחים גבשושית מהמלית בתוכם ולאחר מכן מקפלים את הבצק באלכסון. את הריבועים מניחים על תבנית אפיה לאחר שהברשנו ביצה ומכניסים לכ40 דקות ל160 מעלות, מכינים את מרכיבי הסביח(סביח,חציל, חמוצים וכו) וממלאים את הבורקס. ולמי שמתעצל תמיד יש את המאפייה הכי טובה – https://www.lehamim.co.il/