מחבתות מומלצות 2022

המטבח הישראלי נהנה ממגוון של מאכלים שונים, חלקם מגיעים הישר ממדינות אסיה השונות וחלקם מגיעים ממטבחים אירופאים ואפריקאים, ועל כן תחזוקה של מטבח ישראלי דורשת גם מנעד רחב של כלים איכותיים אשר יוכלו להיות שימושיים ומעולים אל מגוון המתכונים השונים. על כן המחבתות בישראל כיום משמשות למגוון של מתכונים שונים, החל מדברים פשוטים כמו חביתות, נקניקיות, פנקייקים ועוד מגוון מטעמים קלים להכנה ועד למאכלים הרבה יותר מורכבים אשר זקוקים לא רק ליכולת טיגון טובה אלא גם לחומרי גם מעולים. על כן חשוב להכיר אילו מחבתות מומלצות לשנה החדשה, מה יחדש לנו את המטבח ואיזו מחבת תתאים למספר בישולים.

מחבתות מומלצות – מהווק ועד לפנקייק

עד לפני שני עשורים מרבית המחבתות שהיו בכל בית בישראל היו די דומות, אך בעשורים האחרונים עוד ועוד סוגי מחבתות המתאימים לבישולים שונים הצטרפו אל כלל המטבחים בישראל. אחד מהם הוא כמובן מחבת הפנקייק, המגיע בקוטר של 26 ס"מ ובעל יכולת צפיפות מדויקת ובצורה ידנית ומיוצרם בידי חברת AMT הגרמנית, כאשר לכל פנקייק קיים מקום ייחודי משלו וכמובן ציפוי קרמי המאפשר ניקוי מהיר ואיכותי. מחבת נוסף המשמש למאכלים בעיקר אסייתיים הינו מחבת הווק, היוצר בידי לא מעט חברות כאשר המובילה מבניהם היא חברת "פריינקוק" המציעה מחבת נון סטיק העשוי מטיטניום איכותי, המציע משטח מעולה לפירוק מהיר של אוכל על ידי הולכת חום מעולה ויכולת שימוש גם בתנור.

השקשוקה של כולם והגריל

ולמרות ההתקדמות בכל הקשור לקולינריה הישראלית, אי אפשר שבלי השקשוקה הישראלית והבשרים המעולים. לכן ההמלצה השנייה היא של מחבת מבית סולתם, המציע ציפוי שיש וידית מתכת ויכולת בישול גבוהה, הכוללת את כל סוגי הבשרים וגם סטייקים. המחבת של סולתם מגיע בגודל של עד 28 ס"מ, עם פסים שיעזרו בבישול ארוך ואיטי של הבשר. מחבת נוספת וגם היא של חברת סולתם, הינו מחבת ייעודי לשקשוקה המגיע בקוטר של 18 ס"מ ומתאים לכל סוגי הכיריים ומעולה עם בישול ארוך ואיטי של עגבניות עם ידיות אלומיניום ויכולת ניקוי מעולה.