מחירי נכסים באזור ג'קסונוויל פלורידה

עבור לא מעט ישראלים שוק הנדלן המקומי הפך להיות שוק יחסית "קשה", כזה שלעיתים אינו מושפע מתנודות או משברים עולמיים. לכן אנו יכולים לראות עליה די מרשימה של השקעות ישראלים בחול, ובארצות הברית בכלל. אך כיום אחד האזורים המבוקשים מבין מדינות ארצות הברית הוא לא אחר מאשר ג'קסונוויל,פלורידה, אשר מובילה בלא מעט פרמטרים בתחום השקעות הנדל"ן ואחד מהם הוא לא אחר מהכלכלה היציבה שהעיר נמצאת בה מאז המשבר הכלכלי האחרון שבפקד את ארצות הברית לפני עשור. אבל מה הם המחירים שיש באזור? אילו בתים ישנם למכירה ומה מומצע השכירות בעיר? הכל במאמר הבא. 

ג'קסונוויל פלורידה

אבטלה נמוכה והתפתחות מואצת

עשור מאז שפקד המשבר הכלכלי את מדינות ארצות הברית השונות, נוכל לראות כיום צמיחה משמעותית בא מעט מדינות ארצות הברית. כאשר הבולטת מביניהם היא לא אחרת מאשר מדינת פלורידה, אשר מהווה כ5 אחוזים מסך כל הכלכלה האמריקאית. אך נתון זה אינו עומד לבדו, אלא מתלווים אליו ירידה מתמדת באחוזי האבטלה (אחוז פחות מהממוצע בארה ב 2.8-3.8 אחוזים), עליית שכר מבין הגבוהות במדינה ואם זה לא מספיק, ג'קסונוויל גם נבחרה למקום ה31 בכל הקשור לפיתוח אישי ועסקי. יחד עם כל אלו בעיר ישנם 2 בסיסים מה שמוסיף קרוב ל 100 אלף חיילים אשר שוכרים דירה בעיר, בנוסף אל התיירות גדלה משנה לשנה מה שמוביל את ג'קסונוויל להתפתחות מואצת ובריאה.

דמי שכירות ותשואה לא קטנה

העיר ג'קסונוויל אמנם נחשבת לפנינת השקעות של השנים האחרונות, יחד עם מחירי דירות נמוכים וקרקעות תוכלו למצוא דירות בין 220 אלף דולרים לבין 260 אלף דולרים. אך יחד עם זאת חשוב שתזכרו כי אחוזי התשואה לנכסים בפלורידה, נאמדים כיום בין 8 ל13 אחוזים מה שמראה לנו כי המחירים הנמוכים כל כך לא ישארו לעוד הרבה זמן. מחירים אלו מתלווים גם כן אל דמי השכירות די משתלמים, כאשר ממוצע השכירות במדינת פלורידה נע בין 1500 לעד 1800 דולרים בחודש. ממוצע זה אינו קטן ביחס לאזור כמו ג'קסונוויל, ויש לקחת בחשבון את הסביבה המפותחת מאוד בעיר ואת כמות המשקיעים החיצונית וחברות ההייטק השונות שעוברות אל העיר. יחד עם זאת חשוב לזכור כי העיר ג'קסונוויל היא לא רק עיר תיירות ועיר נמל, אלא גם בעלת סביבה אקדמית של מעל ל100 אלף סטודנטים בשנה, מה שמביא לביקוש לא קטן.