עץ לימון

בשנים האחרונות גידול של עציצים ועצים הולך והופך נפוץ הרבה יותר מאשר היה בעבר, כאשר גם בתים פרטיים וגם בתים לאל גינה ואפילו עם מרפסת, הופכים כל קוביית שיש אל אזור גידול ליגטימי ומעולה אפילו עבור עץ לימון מסוגים שונים. עצים אלו הפכו לנפוצים לא רק דרך יכולת הגידול במגוון רחב של אזורים בארץ ובעזרת תנאים די פשוטים, אלא גם דרך מגוון די גדול של סוגי עץ לימון שונים הקיימים כיום בארץ. סוגים אלו מאפשרים הנאה מפרי ההדר המעולה הזה בצורות רבות, בין אם בלימון ללא גרעינים ועד ללימונים מתוקים ואפילו לימוני ליים.

עץ לימון – מה הזנים הפופולריים בישראל?

בישראל ישנם לא מעט זנים שונים ומעולים לגידול, המגיעים לא רק עם עצים מרשימים ומעולים לכל גינה ומרפסת אלא גם נחשבים לאקזוטיים בחלקם. אחד מעצים אלו הוא כמובן לימון קוויאר ליים, הנחשב לאחד מסוגי הלימונים האקזוטיים והנדירים בישראל. פרי זה מיוחד מאוד שכן לאחר פתיחה שלו מתגלים בקבוקוני מיץ עגולים, עם זאת גובהו של העץ מגיע עד ל3 מטרים עם עלווה ירוקת עד והנבה המתקיימת לאורך חודשי הקיץ והסתיו. עץ נוסף ולא פחות אקזוטי הוא כמובן עץ הלימון ליים, אשר גדל גם הוא כירוק עד ומגיע עד לכדי גובה בינוני ומציע זמן הנבה די ארוך לאורך כל חודשי הקיץ עם קצב צמיחה מהיר. פירות הלימון ליים נחשבים למעולים עבור מגוון רחב של שימושים, החל מקישוטים, הכנה של לימונדה טעימה במיוחד ועד לבישולים שונים.

זנים נוספים

לצד לימונים אלו ישנו גם את עץ הלימון הננסי, המעניק זמן הנבה ארוכה יחסית לאורך כל מרבית השנה אשר מתקיימת בחודשי הקיץ, חורף והאביב. גודלו של העץ יכול להגיע עד לגודל גדול, כאשר הלימון הקטנטן מציע טעם מעולה המשמש לשימושים רפואיים, תבשילים ואפילו הכנה של ליקרים. עץ לימון נוסף הוא כמובן עץ לימון ללא גרעינים הנחשב למאוד פופולרי בישראל, כאשר דרישותיו הראשוניות הן כמובן חשיפה ישירה לשמש. עם זאת עצים אלו יכולים לגבוהה עד לארבעה או חמישה מטרים, כאשר גיל הנבת הפרי נעה בין 3 עד 5 שנים.