5 טעויות קריטיות שעסקים עושים בשיווק על ידי סמס

כמו בכל תחום גם בתחום השיווק מתקדמים על ידי ניסוי וטעיה ובכל זאת ישנן טעויות שיעלו לכם מאוד יקר ויש טעויות שכבר עשו אחרים ולכן אין טעם לחזור עליהם. הגישה הנכונה לשיווק ע"י SMS כמו כל שיווק היא על ידי ביצוע ניסויים של AB טסטינג, כלומר לנסות שני דברים קצת שונים ולבדוק איזה עובד טוב יותר.

עדיין ישנן טעויות שמסכנות את המותג ולא נכון לגשת אל בחינה שלהן ללא תכנון מקצועי ומנגנונים שיווסתו את הסיכון. בסמס מכיוון שהכל קצר ומדוייק לפעמים טעויות קטנות צורמות יותר מכל. אז אילו טעויות חברות עושות עם שיווק SMS:

1. הן לא בודקות בדיקה כפולה – זוכרים את הבדיקות שהיינו עושים בצבא? אף פעם לא בן אדם אחד אלא תמיד שניים. יש לכך סיבה ובסמס זה קריטי. לפעמים חברות ענק עם מחלקות שיווק מרשימות מוציאות הודעות עם שגיאות כתיב או ניסוח עילג.

2. העדר קריאה לפעולה – סמס בלי קריאה לפעולה הוא סוג של ביזבוז משאבי זמן ותשומת לב של הלקוחות ושלכם אלא אם הוא מספק מידע חשוב מאוד וכך מאפשר יצירת התקשרות איכותית יותר להבא. אבל חלק מהאינטרקטיביות של הערוץ מחייבת שתדרשו מהלקוחות סוג של משוב חוזר בדמות פעולה כלשהי.

3. שליחת הודעות רבה מדי – כולנו שונאים ספאם וכשמפוצצים אותנו במידע לא רלוונטי או בכמות גדולה מדי שהיא הרבה יותר ממה שאנחנו צריכים או רוצים אז המותג, השירותים שלו וההודעות שהוא שולח לנו יורדות בעינינו ואנו מתעלמים או מסירים את עצמנו מרשימת התפוצה.

4. הטעות הרביעית היא היעדר הגדרה מדויקת של קהל היעד – אי אפשר לשלוח כל הזמן הודעות כלליות שמנסות להתאים לכולם. חשוב ליצור הודעות ממוקדות ופרסונליות במידת האפשר לקהל היעד המוגדר והספציפי שלכם. אם אין לכם קהל שכזה אז זה הזמן להגדיר אותו, אם יש לכם באותה רשימה מספר קהלי יעד אז כדאי לפצל אותם לפי ההתנהגות או רמת העניין שלהם למספר רשימות.

5. הטעות החמישית היא תזמון גרוע – כמו שלא תשלחו לקהל דתי סמסים בשבת כך חשוב להבין את התנהגות קהל היעד שלכם ולשלוח בזמנים המתאימים עבורם. הצקה משמעותה שהמותג שלילי והקשר יוצר נזק ולא מספק תועלת.